„Orlovi“ umalo ispustili Italiju – ipak pobeda na startu turnira u Kini!

Share Button

Košarkaška reprezentacija Srbije je ostvarila prvu pobedu na Austiger kupu u Šenjangu, u meču protiv Italije.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su premijerni meč na azijskom kontinentu rešili u svoju korist rezultatom 71:65.

Do polovine četvrte deonice nije bilo upitno ko će izaći kao pobednik iz ovog meča, ali je potom usledila serija Italije od 17:0 i vođstvo na svega dva minuta do kraja meča.

U završnici nisu uspeli da nastave sa takvim ritmom, Nikola Milutinov je iznudio prekršaj, realizovao jedno slobodno bacanje, zatim je Marko Gudurić ukrao loptu i omogućio Milutinovu lako zakucavanje, da bi tačku na utakmicu šutem sa devet metara stavio Stefan Jović, u pretposlednjem napadu na meču.

Već u prvoj deonici su aktuelni vicešampioni sveta pokazali da su bliži pobedi, ubacili su ukupno 27 poena i na prvi odmor su otišli sa prednošću od deset poena.

Napadački ritam Srbije je neznatno usporio u drugoj deonici, ali se na poluvreme ipak otišlo sa sigurnim vođstvom od 13 poena.

Kvalitet košarke se značajno umanjio na startu drugog poluvremena, pa je treća deonica završena sa „svega“ 14:12, u korist Italije, ali je Srbija sa viškom od 11 poena startovala poslednju četvrtinu.

Najbolji u redovima naše slekcije bio je Bogdanović sa 15 poena, dok je Bjelica dodao 10.

Vladimir Lučić je i ovoga puta ostao van protokola jer još uvek nije uspeo da zaleči povredu. Nareni meč Srbija igra u nedelju protiv selekcije Novog Zelanda.